Zrozumieć siebie i innych

Termin:  7.10. 2021 – 30.06.2022, czwartki 16.30 – 18.30

Cena:       400 zł / za 4 spotkania 2h w miesiącu
Miejsce: Warszawa, ul. Ogrodowa 32a lok 6
Zapisy:   psycholog@psychocentrum.pl

Grupa dla nastolatków w wieku: 12-14 lat / 15-18 lat

Grupa ma charakter otwarty – nowe osoby mogą dołączyć do grupy w dowolnym momencie.
Uczestnicy kończą w swoim rytmie, gdy poczują, że uzyskali z niej tyle ile potrzebowali.

 

NABÓR DO GRUPY  ROZPOCZĘTY !!!

Opis grupy

Okres dojrzewania i dorastania to trudny czas dla każdego nastolatka. Organizm przechodzi diametralne zmiany zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Ciało się zmienia, a umysł staje się kotłem emocjonalnym. W głowie nieustannie rodzą się pytania i wątpliwości. Młodzi ludzie doświadczają wówczas lęku, smutku, złości, ale też radości. Wszystko jednak dzieje się bardzo szybko i ciężko jest się w tym odnaleźć. Do tego nieustanne poczucie niezrozumienia, brak akceptacji i trudności w kontaktach z rówieśnikami. Wszystko to niezwykle utrudnia codzienne funkcjonowanie. Niestety konsekwencje tego rzutują na wiele aspektów życia nastolatka,  m.in. na trudności w przyswajaniu wiedzy, poznawaniu i doświadczaniu świata oraz zadowolenia z życia.

Dlatego z myślą o młodych ludziach, którzy próbują  zrozumieć siebie i zwiększyć świadomość swoich mocnych stron oraz chcą nauczyć się nawiązywać i budować dobre relacje w grupie i poza nimi przygotowaliśmy tą grupę.

Grupa dla nastolatków jest miejscem, w którym bez moralizowania i oceniania młody człowiek może porozmawiać o sobie, swoim życiu i problemach, których na co dzień doświadcza. Lepiej pozna siebie i swoje predyspozycje. A wszystko to w atmosferze akceptacji, zrozumienia i wysłuchania.

Podczas spotkań nastolatek w bezpieczny sposób może mówić o swoich problemach i przweżywanych trudnościach, a także może śmiało zadawać pytania by rozwiewać wątpliwości.

Warsztat skierowany jest do: 

nastolatków w wieku 12-18 lat.
Grupa podzielona jest na dwie pod względem wieku:

  1. 12-14 lat
  2. 15-18 lat

Praca w grupie oparta jest na doświadczeniach uczestników oraz na realnych problemach, wnoszonych przez uczestników. Głównym założeniem grupy jest to, aby młody człowiek poznał siebie, zrozumiał i zmieniał swoje zachowania.

Celem zajęć poświęconym młodzieży jest pomoc im i wsparcie w przejściu tego trudnego okresu.

 

W trakcie warsztatów:

  • Nauczysz się rozpoznawać emocje w sobie
  • Dowiesz się jak z nimi współpracować
  • Poznasz sposoby na radzenie sobie ze stresem
  • Przełamiesz lęk i wstyd społeczny
  • Dostaniesz wsparcie w procesie akceptacji swojego ciała i osobowości
  • Nauczysz się pozytywniej postrzegać siebie i innych
  • Nauczysz się lepiej funkcjonować w grupie
  • Poznasz nowe osoby.

 

UWAGA !
tworzymy bardzo kameralne grupy.
Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy do udziału w grupie.

Osoby zainteresowane zapraszamy do udziału.

Dołącz do naszych zajęć

Administratorem Twoich Danych Osobowych jest Psychocentrum Sylwia Krajewska. Podane przez Ciebie dane będą przetwarzane w celu prowadzenia z Tobą komunikacji i świadczenia na Twoją rzecz usług, w tym realizacji zamówienia. Więcej o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych i prawach, jakie Ci przysługują informujemy w Polityce Prywatności.

Prowadząca

Joanna Cholewa

psycholog, pedagog, psychodietetyk.

Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz z osobami dorosłymi. Prowadzi konsultacje rodzinne, okołorozwodowe z rodzicami i dziećmi, terapię indywidualną  z dziećmi i młodzieżą, konsultacje z rodzicami z dziećmi ze spektrum autyzmu, ADHD oraz problemami związanymi z uzależnieniami od internetu, gier komputerowych, uzależnieniami substancjami psychoaktywnymi. Prowadzi terapię ręki, treningi umiejętności społecznych TUS, a także udziela pomocy psychologicznej osobom dotkniętym depresją, lękiem, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami zachowania, problemami w związku, problemami związanymi z wypaleniem zawodowym, osobom dotkniętym mobbingiem w pracy, stalkingiem, osobom z problemami nastroju związanymi z sytuacją pandemiczną.

Opinie

Moja córka chodzi do p. Joanny.
Każdemu, kto ma problem z nastolatkiem
i zastanawia się POLECAM !

Naprawdę to miejsce i tą terapeutkę polecam.

Kaśka B.

 

Fajnie, że grupy dla młodych też robicie.
Mało takich, my z córką szukałyśmy.

Anna z Warszawy.