https://psychocentrum.pl/wp-content/uploads/2021/06/Julita-1.jpg

Psychoterapeutka,
seksuolog, pedagog

Ukończyła 4 -letnie szkolenie z psychoterapii w Stowarzyszeniu OPTA, Studium Terapii Rodziny. Program Studium jest zgodny ze standardami Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest absolwentką studiów podyplomowych na kierunku seksuologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS. Przez ostatnie lata uczestniczyła w różnych szkoleniach, warsztatach i konferencjach mających na celu szersze rozumienie procesów zachodzących w relacji terapeutycznej. Doświadczenie kliniczne zdobywała na Oddziale Kliniki Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Odbyła staż psychoterapeutyczny w Pracowni Terapii Rozwoju, pracując jako ko – terapeuta z parami i rodzinami. Praktyki z zakresu terapii seksuologicznej odbyła w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia.

Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz terapię par, rodzin i małżeństw. Prowadzi także psychoterapię online. Pracuje w nurcie systemowym i psychodynamicznym.

Pracuje z osobami, które doświadczają trudności w nawiązywaniu i budowaniu relacji, zmagają się z uczuciem osamotnienia, odrzucenia i lęku, mają obniżone poczucie własnej wartości. Pomaga pokonywać trudności osobom z rodzin dysfunkcyjnych, a także wszystkim tym, którzy chcą żyć w większej równowadze ze sobą i chcieliby pracować nad rozwojem osobistym. Pomaga także osobom, które cierpią z powodu silnego stresu w życiu osobistym i zawodowym lub są w sytuacji kryzysowej (np. rozwód, śmierć bliskiej osoby). Ponadto prowadzi terapie par i rodzin będących w kryzysie. Pracuje z osobami które chciałyby poznać i zrozumieć swoje potrzeby seksualne. Z parami i małżeństwami pragnącymi odzyskać poczucie bliskości i intymności. Z parami i małżeństwami w kryzysie a także w obliczu doświadczonej zdrady.

W praktyce seksuologicznej pomaga osobom, które cierpią z powodu: zaburzenia pożądania, bolesnego współżycia, problemów z akceptacją własnej orientacji seksualnej, strachu przed stosunkiem, nałogowej masturbacji, a także z osobami, które chciałyby poznać i zrozumieć swoje potrzeby seksualne.  W terapii par i małżeństw zajmuje się problemami z odzyskaniem poczucia bliskości i intymności, sytuacjami kryzysowymi,  doświadczenia zdrady, odrzucenia.

Pracuje pod superwizją licencjonowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Dla niej psychoterapia, to towarzyszenie drugiej osobie w drodze do zmiany. Choć czasem droga jest kręta i wyboista, to „dopiero kiedy akceptuję siebie takiego, jakim jestem, mogę się zmienić”.
Carl Rogers