Literatura, która rozwija...

Dziennik wdzięczności

Sylwia Krajewska, wyd. Psychocentrum

 

Dziennik pisany jest z myślą o kobietach,
które mają poczucie, że życie toczy się szybciej,
niż by chciały, że coś ważnego im umyka.

Celem Dziennika jest przypominanie o chwilach,
które naprawdę mają znaczenie, że można żyć wolniej, uważniej
i radośniej, a przy tym pielęgnując swoją wartość i wyjątkowość.

Duży nacisk autorka kładzie na zmianę postawy wobec siebie.
Będąc wdzięcznym, łatwiej jest dziękować oraz doceniać to,
co się ma i kim się jest. Łagodniej znosi się niepowodzenia i kryzysy.

Książka wydana jest w pięknej, twardej oprawie, w trzech wersjach okładek: RÓŻOWA, NIEBIESKA i FIOLETOWA. Ma 400 stron.

Idealna na PREZENT.
– TU – możesz kupić książkę

Opowiedz mi co u Ciebie

Bajki terapeutyczne dla rodziców i dzieci

Sylwia Krajewska, wyd. Psychocentrum

 

Książka jest świetnym narzędziem dla zabieganych rodziców, którzy pragną pogłębić więź z dzieckiem. Poruszane są w niej takie tematy jak: odpowiedzialność, relacje z rówieśnikami, kłamstwo, konflikty rodziców, narodziny rodzeństwa, marzenia, mówienie o potrzebach, dziecięce lęki przed ciemnością  i inne. Bajki w prosty sposób przekazują świat uczuć dziecka. Na zakończenie każdej bajeczki są pytania pomocne dla rodzica do porozmawiania z dzieckiem o tematyce poruszanej w bajce i zadania, które obowiązkowo wykonuje rodzic z dzieckiem. To niezwykła książka, która inspiruje do stawiania pytań swojemu dziecku. Pomaga budować więzi.

Książka wydana jest w eleganckiej, twardej oprawie, 80 stron, papier kredowy.

Idealna na PREZENT.
– TU – możesz kupić książkę

 

Zatrzymaj się

Sylwia Krajewska,  wyd.  Psychocentrum

 

Książka jest o odcieniach ludzkiego życia,
o miłości, samotności, pragnieniach i porażkach.

To opowieści z życia wzięte, odkrywane na nowo,
przefiltrowane przez doświadczenie terapeutyczne
i porządkowane. Treść książki zmusza do refleksji.

Do każdego tematu autorka zadaje ważne pytania,
porusza emocje, by zatrzymać czytelnika i wyciszyć,
by mógł głębiej zrozumieć i usłyszeć siebie.

Z uwagi na zawartą w niej treść i ćwiczenia, książka
może być wstępem do terapii, do pracy nad sobą.

Książka wydana jest w pięknej, twardej oprawie.
Papier kredowy, niezwykłe zdjęcia, 220 stron.

Idealna na PREZENT.
– TU – możesz kupić książkę

Kobiety, które kochają za bardzo

Robin Norwood, wyd. Dom Wydawniczy Rebis

Doskonała pozycja dla Kobiet, które wciąż wybierają niewłaściwych partnerów. Zawsze gdy kochają, jeszcze bardziej cierpią.

Upokorzenie, cierpienie psychiczne, burzliwe rozstania i powroty, poczucie odrzucenia i… winy za kolejny nieudany romans, to wszystko, co pozostaje po toksycznym związku. Skłonność do wchodzenia w toksyczne relacje jest poważnym problemem emocjonalnym, z którym boryka się wiele kobiet, nieświadomych, że potrzebują fachowej pomocy. Mają na swoim koncie wiele nieudanych związków, w które mocno się zaangażowały i za każdym razem wielka miłość przeradzała się w wielkie rozczarowanie.

Autorka książki, amerykańska psychoterapeutka, przedstawia wiele ciekawych przykładów ze swojej praktyki zawodowej i podpowiada jak wypracować umiejętność rozpoznawania niedojrzałych mężczyzn nim zaangażujemy się w destrukcyjną relację. Jeśli już w niej tkwimy, zachęca do podjęcia skutecznego działania, by wyzwolić się i rozpocząć nowe życie. Książka daje nadzieję na odzyskanie utraconej w toksycznym związku godności i stworzenie nowego, zdrowego związku.

Jak mówić NIE i budować udane związki

Carla Wills-Brandon,  wyd. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Czy czujesz się zagubiona/y i zastanawiasz się, kim właściwie jesteś i po co żyjesz? Czy masz poczucie, że twoje życie jest puste i bez znaczenia? A może pragniesz większej bliskości w kontaktach z ludźmi, lecz wszystkie próby jej uzyskania kończą się dla ciebie boleśnie?

W takiej sytaucji znajdowała się kiedyś autorka tej książki. Była wtedy uzależniona od alkoholu, jedzenia, lekarstw i MIŁOŚCI. W którymś momencie postanowiła zerwać ze swoimi nałogami i nauczyć się żyć inaczej.

W książce uczy jak nie uciekać od życia i zacząć przeżywać je w pełni i bez lęków. Pokazuje jak kochać i chronić siebie a jednocześnie budować bliskie i twórcze związki z innymi.

Radość życia czyli jak zwyciężyć depresję

David D. Burns,  wyd. Zysk i S-ka

Osobom zmagającym się z depresją polecam niesamowitą książkę doktora Davida D. Burnsa „Radość życia, czyli jak zwyciężyć depresję. Terapia zaburzeń nastroju” (ang. Feeling Good: The New Mood Therapy). Profesor bardzo przystępnie wyjaśnia, w jaki sposób depresja zniekształca postrzeganie. Jak wpływa na ciało i umysł oraz wpędza w destrukcyjną spiralę. Przedstawia także dziesiątki ćwiczeń, które pomagają wyjść z tej pułapki. Jest to skarbnica wiedzy oraz inspiracji zarówno dla osób, które były w depresji (lub przejawiają skrajnie pesymistyczny sposób myślenia), jak i dla ich bliskich. Oczywiście książka nie zastąpi psychoterapii ani farmakoterapii.  Może jednak bardzo pomóc w pracy nad sobą. W przełamywaniu dysfunkcyjnych schematów oraz fatalistycznego pesymizmu, które ciągną w dół i odbierają radość. Uważam, że książkę powinni przeczytać także coache i trenerzy rozwoju osobistego, aby lepiej zrozumieć sposób funkcjonowania osoby w depresji i wychwycić, którym klientom powinni rekomendować konsultacje bardziej odpowiednich w tym przypadku specjalistów. Depresja to poważna choroba. Nie lekceważ jej u siebie ani u innych!

Koniec współuzależnienia

Melody Beattie,  wyd. Media Rodzina

Są osoby, które czują się odpowiedzialne za cały świat, ale nie chcą wziąć odpowiedzialności za swoje własne życie; ludzie, którzy doskonale wiedzą, jak troszczyć się o wszystkich wokół siebie, ale nie potrafią zająć się własną osobą. Tacy współuzależnieni nie są zdolni dostrzec tego, co dzieje się w ich własnej psychice. Nie umieją zdefiniować swoich uczuć. Nie są świadomi swoich myśli. Nie wiedzą, jak rozwiązać własne problemy. Książka porusza niezwykle istotny problem wielu kobiet, które mylą miłość z poświęceniem swojego życia partnerowi.

Jest to poradnik skierowany do osób, które żyją w bliskim związku z osobą uzależnioną. Autor zwraca uwagę na konieczność koncentracji na sobie, traktuje o tym, jak nauczyć się kontrolować swoje życie, unikać bólu i poczuć się lepiej.