Psychoterapia przez skype

Nie każdy ma w sobie tyle odwagi lub tak dużo czasu, aby osobiście stawić się w gabinecie psychoterapeuty. Terapia prowadzona na skype to jedna z propozycji naszego centrum w Warszawie. Jest to wyjątkowy rodzaj pomocy ze strony specjalistów, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów, równie skuteczny, jak tradycyjne wizyty u terapeuty. Spotkania w ramach psychoterapii przez skype’a odbywają się w podobny sposób jak terapia bezpośrednia. Video sesje sprawdzają się w wielu różnych psychicznych trudnościach i problemach. Jednocześnie stanowią bezpieczną formę komunikacji, bez ingerencji osób trzecich.

Praca terapeutyczna opiera się na podobnych elementach, co ta w cztery oczy. Komunikacja werbalna i niewerbalna oraz kontakt wzrokowy odbywają się w czasie rzeczywistym, a terapeuta obserwuje m.in. mowę ciała, sposób mówienia o problemie. Osoby, które zdecydują się na psychoterapię realizowaną w ten sposób, powinny zadbać o to, aby mieć stałe łącze internetowe i program Skype oraz spokojne miejsce do rozmowy.

Psychoterapia przez skype

Dla kogo jest psychoterapia online?

Tego rodzaju konsultacja jest zwłaszcza korzystnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy z różnych powodów nie mogą korzystać z sesji odbywanych w gabinecie. Wpływ na to może mieć wiele czynników, w tym np.:

 • nienormowany czas pracy,
 • miejsce zamieszkania,
 • przebywanie za granicą,
 • częste wyjazdy,
 • choroba,
 • niesprawność fizyczna,
 • potrzeba szybkiego poradzenia sobie z jakimś problemem,
 • konieczność opiekowania się kimś bliskim.

Psychoterapia przez skype’a pozwala w takich właśnie sytuacjach podtrzymać ciągłość sesji terapeutycznych. Mimo dzielącego obie strony dystansu tworzy się pole do rozmowy. Pacjent może dalej pracować nad sobą, dzielić się swoimi problemami, czy przemyśleniami. W ten sposób jego terapia toczy się dalej bez względu na to, gdzie akurat jest. Są nawet osoby, które chcą tylko spotykać się online z psychoterapeutą z racji tego, że np. bardziej komfortowo czują się podczas sesji we własnym domu.

Na czym polega terapia przez skype’a?

Zazwyczaj pierwsze spotkania z psychoterapeutą przez internet ma charakter konsultacji wstępnych, podczas których rozpoznaje on problem. Razem z pacjentem określa oczekiwania oraz kierunek psychoterapii. Efektem wieńczącym ten etap jest zawarcie kontraktu, czyli umowy pomiędzy klientem i specjalistą. Obie strony definiują zasady współpracy, np. długość trwania sesji, ich częstotliwość.

Terapia przez skype na tym szczeblu ma także dać Ci odpowiedź, czy dany psychoterapeuta i proponowana forma sesji internetowych są dla Ciebie odpowiednie. Jeśli nie, to wówczas możesz zakończyć spotkania.

Psychoterapia online jest bardzo powszechną formą pomocy i przynosi podobne sukcesy jak spotkania z terapeutą twarzą w twarz. Niektórym pacjentom, zwłaszcza z lękiem społecznym, łatwiej przychodzi wówczas ujawnianie prywatnych informacji.

Terapia małżeńska i par online

Praktykowana przez nas terapia przez skype’a to oferta kierowana także do małżeństw i par. Jest to z pewnością duża dogodność dla nich, zwłaszcza jeśli trudno jest partnerom spotkać się o określonej godzinie bezpośrednio w gabinecie specjalisty. Kryzysy między nimi zdarzyć się mogą w każdym momencie i nie muszą czekać na to, aby podzielić się z nimi z terapeutą w sposób bezpośredni, tylko spróbować skorzystać z dedykowanych im sesji online. Psychoterapia par przez skype’a przebiega w taki sam sposób, jak w przypadku tych, co odbywają się w gabinecie stacjonarnym.
Terapia małżeńska prowadzona przez internet jest dobrą okazją do tego, aby podzielić się takimi problemami, jak np.

 • zdrada,
 • zazdrość,
 • przemoc,
 • uzależnienie,
 • trudności w komunikacji,
 • napięcia i konflikty.

Sesja trwa zazwyczaj 50 lub 75 minut, a jej długość, jak i częstotliwość spotkań przez internet są dopasowywane zawsze indywidualnie do konkretnej pary.

Terapia online – jak się umówić?

Jeśli chcesz się umówić na psychoterapię przez skype’a – samodzielnie lub skorzystać z sesji dla małżeństw i par, wystarczy kilka prostych kroków oraz dostęp do internetu. Aby zarezerwować konsultację, należy wybrać specjalistę z listy, która znajduje się w osobnej zakładce na naszej stronie i wysłać e-maila na adres Psychocentrum lub skorzystać z e-formularza kontaktowego. Wizytę online można umówić także telefonicznie. W każdym przypadku ustalimy najbardziej dogodny dla Ciebie termin terapii. Sesję opłacisz przelewem przed planowanym spotkaniem i otrzymasz od nas dane do zalogowania się w umówionym dniu.

Skype jest bezpieczną aplikacją, odpowiednio zabezpieczoną, dlatego nie musisz się obawiać, że osoba trzecia włamie się do dyskusji prowadzonej przez internet. Zapewnij sobie tylko komfortowe warunki do rozmowy z psychoterapeutą, a ten zadba o dyskrecję i o to, abyś mógł spokojnie podzielić się problemami, z którymi nie umiesz sobie samodzielnie poradzić.

Poznaj opinie naszych klientów

Agnieszka S.

Już długo zbierałam się do wizyty u psychologa, a jak się zdecydowałam to nastała pandemia. Na szczęście udało mi się znaleźć psychoterapię online przez Skype, i to skuteczną! Polecam serdecznie, nie wiedziałam, że ta forma terapii może tyle zdziałać.

Karol P.

Ostatni rok był dla mnie bardzo ciężki, dlatego postanowiłem udać się do psychologa. Zdecydowałem się na wygodną psychoterpię przez skype, która szybko zaczęła przynosić efekty. Mogę polecić każdemu.

Patrycja T.

Terapia przez Skype była dla mnie czymś nowym, ponieważ do tej pory korzystałam z tradycyjnej psychoterapii w gabinecie. Okazało się jednak, że jest równie skuteczna. Terapia pozwoliła mi wrócić do dawnej pewności siebie. Dziekuję!

Krystian B.

Z żoną mieliśmy pewne problemy w związku, dlatego postanowiliśmy udać się na terapię dla par. Udało nam się znaleźć psychoterapię przez Skype, dzięki której znacznie łatwiej było nam wygospodarować czas na spotkania z psychologiem. Już czujemy poprawę 🙂 Dziękujemy.

Basia Z.

Gdy decydowałam się na psychoterapię, terapia online przez Skype wydała mi się najwygodniejszą opcją. Nie myliłam się – bardzo odpowiadają mi spotkania z psychologiem bez wychodzenia z domu. Polecam!