Terapia małżeńska Warszawa

Kryzys w związku może pojawić się w każdym momencie (bez względu na długość trwania relacji) i jest czymś naturalnym. Istotne jest jego zrozumienie i wspólna chęć przezwyciężenia problemu.

Prowadzimy profesjonalną terapię dla par i małżeństw w Warszawie, podczas której pomagamy zażegnać konflikty i pogodzić partnerów. Spotkania mają na celu udoskonalenie jakości relacji, wzmocnienie umiejętności komunikacji i okazywania uczuć.

Decyzję o terapii małżeńskiej warto podjąć, gdy partnerzy:

 • czują się samotni, niezrozumiani, niedocenieni, rozczarowani,
 • myślą o rozstaniu,
 • mają różnice w wartościach lub trudności w porozumiewaniu się, które doprowadzają do oddalenia bądź ciągłych kłótni,
 • walczą z kryzysem związanym z istotną, życiową sytuacją (np. urodzeniem dziecka, chorobą w rodzinie, utratą pracy),
 • nie odczuwają satysfakcji ze związku,
 • mają trudności w życiu seksualnym,
 • dopuścili się zdrady,
 • nie mogą mieć potomstwa,
 • nie potrafią odseparować się od rodziny.

Odpowiednio prowadzona terapia małżeńska pokazuje, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami i w jaki sposób o nich rozmawiać. Terapia par i małżeńska to spotkania i dyskusje dotyczące różnorodnych trudności przeżywanych w związku, znalezienie źródła problemu, określenie przez parę wzajemnych potrzeb oraz zrozumienie punktu widzenie drugiej strony.

Jak wygląda terapia dla par?

Zadaniem psychologa na pierwszych sesjach jest uzyskanie informacji dotyczącej oczekiwań pary od terapii i ustalenie możliwości ich spełnienia (w sposób satysfakcjonujący dla obu stron) oraz sprawdzenie, czy partnerzy podjęli decyzję o spotkaniach z terapeutą świadomie, bez wpływu i presji innych osób.

Na początku współpracy psychoterapeuta musi poznać obecną sytuację w związku, dlatego zadaje pytania dotyczące długości trwania relacji, przeszłości każdej osoby (dzieciństwa, domu rodzinnego, poprzednich relacji, uzależnień i problemów związanych z przemocą). Podczas kolejnych spotkań partnerzy opowiadają o swoim codziennym życiu i emocjach, które im towarzyszą w trakcie poszczególnych przeżyć. Informują psychologa o trudnościach w małżeństwie, nieprzyjemnych doświadczeniach i nierozwiązanych problemach. Zadaniem terapeuty jest dokonanie właściwej interpretacji, która nie krytykuje uczestników terapii i nie przedstawia im gotowych rozwiązań, lecz zachęca do podjęcia wspólnej pracy na rzecz zażegnania kryzysu.

Terapia par Warszawa – czy warto?

Obszary pracy z psychoterapeutą obejmują pomoc w rozpoznaniu przyczyn konfliktów i dotychczasowego sposobu ich rozwiązywania, osiąganiu kompromisów i podejmowania nowych wyzwań.

Terapia par przyniesie korzyści, zależne od postanowionych potrzeb i oczekiwań. Warto skorzystać z pomocy doświadczonego psychologa, który sprawa, że partnerzy:

 • ponownie sobie ufają,
 • tolerują swoją niezależność,
 • potrafią współpracować jako rodzice,
 • częściej rozmawiają,
 • wierzą w siebie,
 • reagują spontanicznie, bez obaw o reakcję ze strony drugiej osoby.

Dowody naukowe wskazują, że pomoc terapeutyczna w większym stopniu przyczyniła się do poprawy jakości relacji niż jej brak. Zdecydowana większość par (ponad 80%) deklaruje polepszenie wzajemnego zrozumienia. Wg specjalistów z zakresu psychoterapii istnieje większe prawdopodobieństwo powodzenia terapii, jeśli układ związku jest partnerski.

Dlaczego warto się do nas zgłosić?

Specjalizujemy się w terapii par w zakresie: przemocy, uzależnień, zdrady, zazdrości, trudności w komunikacji, napięć i konfliktów. Czas trwania sesji to 50 lub 75 minut. Długość terapii jest dobierana indywidualnie, zazwyczaj wynosi od kilku od kilkunastu spotkań.
Nasz zespół tworzą profesjonalni psychoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem. Świadczymy usługi psychologiczne i terapeutyczne pomagające w rozwiązaniu problemów dotyczących uzależnienia, współuzależnienia, poczucia osamotnienia i utraty sensu życia, niskiej samooceny, nadmiernego stresu, braku motywacji, które często są przyczynami kryzysów w związku. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Poznaj opinie naszych klientów

Alicja K.

Serdecznie polecam każdej parze, która zmaga się z problemami małżeńskimi. Terapia małżeńska pomogła mi i mężowi znaleźć wspólny język

Wioletta M.

Psychoterapia okazała się bardzo skuteczna 🙂 Dziękuję za pomoc.

Krystyna Z.

Terapia par okazała się rewelacyjna – po długim okresie kłótni, wróciliśmy z powrotem do siebie. Warszawa jest pięknym miejscem, żeby zacząć na nowo. Polecam każdej parze, gdzie kłótnia jest na porządku dziennym.

Dominika K.

Terapia par oferowana przez Psychocentrum, okazała się niezwykle przydatna podczas ratowania mojego związku małżeńskiego. Jak skuteczna pomoc to tylko z wami!

Karolina i Paweł R.

Od dłuższego czasu w naszym związku panował kryzys, z którym nie mogliśmy sobie poradzić we własnym zakresie. Zdecydowaliśmy się na terapię dla par i na pewno nie żałujemy. Polecamy każdemu!

Wojciech C.

Nieco się bałem terapii dla par, ale zależało mi na uratowaniu związku, dlatego z żoną podjęliśmy decyzję o znalezieniu psychologa w Warszawie. Trafiliśmy na Psychocentrum i to był doskonały wybór. Dziękujemy.

Justyna G.

Razem z mężem próbowaliśmy samodzielnie ratować małżeństwo, ale nie szło nam najlepiej, więc zaczęliśmy rozważać terapię małżeńską. Postawiliśmy na terapię dla par w Psychocentrum w Warszawie. Strzał w dziesiątkę! Polecam.

Patryk D.

Stres w pracy i natłok obowiązków bardzo źle wpłynął na moje relacje z żoną. Sam zaproponowałem terapię dla par. Żona początkowo nie była przekonana, ale ostatecznie zgodziła się. Dzięki terapii zrezygnowaliśmy z separacji i zaczęliśmy pracować nad związkiem. Serdecznie polecamy!

Adrianna J.

Słyszałam wiele dobrego o terapii dla par, dlatego kiedy związek zaczął się psuć, postanowiłam znaleźć dobrego psychologa w Warszawie. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania – z mężem udało nam się znaleźć wspólny język. Szczerze polecam.