NABÓR DO KOLEJNEJ EDYCJI GRUPY ROZPOCZĘTY !!!

Spotkanie konsultacyjne obowiązkowe przed dołączeniem do grupy.

 • Termin: Spotkania w środy 18.00 – 20.00, od 8.09 do 27.10 łącznie 8 spotkań.
 • Cena: 400 zł / za 4 spotkania w miesiącu po 2h
 • Miejsce: ON-LINE: komunikator Skype
 • Zapisy: kontakt@np.psychocentrum.pl

WEZMĘ UDZIAŁ

https://psychocentrum.pl/wp-content/uploads/2021/08/kobiecosc-2-scaled.jpg

Uczestnicząc w grupie dowiesz się czy jesteś:

 • spontanicznym, pełnym życia i radości sangwinikiem
 • pogrążonym w myślach, wiernym i wytrwałym melancholikiem
 • rzutkim, impulsywnym, przekonywającym cholerykiem
 • przyjaznym, cierpliwym i zadowolonym flegmatykiem
 • czy też kombinacją tych typów.

Uczestnicząc w grupie pogłębisz niezwykle ciekawą wiedzę o sobie i zachwycisz się sobą. Dowiesz się jak najlepiej wykorzystać dane ci w naturze szczególne cechy, aby twoje relacje ze sobą i z innymi były harmonijne. Dowiesz się jak lepiej komunikować się w oparciu o twoje naturalne cechy osobowości.

Dowiesz się jak podejmować decyzje w zgodzie ze swoim naturalnym temperamentem.

Opis grupy

Od dawna wiadomo, że różnimy się miedzy sobą sposobem interpretacji rzeczywistości i sposobem reagowania na nią. Wszyscy urodziliśmy się, mając swoje własne cechy temperamentu, tylko sobie właściwy surowiec, swój własny rodzaj skały. Niektórzy z nas są granitem, inni marmurem, jeszcze inni alabastrem lub piaskowcem. Rodzaj skały nie zmienia się, przemianom podlega natomiast jej kształt. Podobnie jest z naszymi temperamentami. Rozpoczynamy życie wyposażeni w pewne wrodzone cechy. Niektóre z nich są piękne, błyszczą jak szczere złoto. Na innych dają się zauważyć szare skazy. Warunki, w jakich żyjemy, iloraz inteligencji, narodowość, status materialny, środowisko i wpływ rodziców mogą modyfikować nasz temperament, ale nasz wewnętrzny fundament – skała – pozostaje taki sam. Ta skała to właśnie temperament.  Dlatego ważne jest poznanie swojej skały – swojego temperamentu. Wiedza ta pozwala zmodyfikować własne zachowania na zdecydowanie bardziej efektywne. Dzięki temu łatwiej jest zrozumieć samego siebie, dostrzec swoje słabe i mocne strony, zobaczyć istotne różnice między mną a innymi ludźmi (domownikami, współpracownikami i bliskimi osobami).

Badania psychologiczne mówią, że znajomość samego siebie pozwala na tworzenie efektywnych strategii funkcjonowania w relacjach międzyludzkich oraz na trafną interpretację informacji ze świata zewnętrznego.

Poznanie samego siebie jest trudniejsze niż poznanie innych. O człowieku, którego obserwujemy, potrafimy trafniej powiedzieć, kim jest, niż kiedy oceniamy siebie. Jeżeli chcesz wzbogacić się wiedzą o sobie – zapraszamy do udziału w grupie.

https://psychocentrum.pl/wp-content/uploads/2021/08/kochajaca.jpg

o zyskasz uczestnicząc:

 • Poprawisz swoją osobistą skuteczność poprzez poznanie i zrozumienie siebie i innych.
 • Poznasz wspólny język zrozumienia, który usprawnia komunikację.
 • Zdobędziesz nowe patrzenie na siebie i innych.
 • Dowiesz się, co do tej pory ograniczało cię w kontaktach z niektórymi osobami.
 • Wzmocnisz siebie i nauczysz się rozpoznawać i cenić korzyści wynikające z różnic między tobą a ważnymi dla ciebie osobami.
 • Zainspirujesz się wiedzą o sobie i rozwojem osobistym.

Pracujemy w systemie 20% teorii poprzez psychoedukację i 80% praktyki (ćwiczenia, treningi, wymiana doświadczeń). Pracujemy w atmosferze pełnej życzliwości, otwartości, zaufania i poczucia bezpieczeństwa, tak by uczestnicy mogli swobodnie otwierać się na siebie i inne osoby. Nasze grupy są bardzo kameralne bo zależy nam na jakości pracy grupowej i na tym by uczestnicy mieli lepszy kontakt z psychoterapeutą prowadzącym grupę. Uczestnicząc w spotkaniach możesz mieć pewność, że otrzymasz profesjonalną pomoc i rzetelną wiedzę.

https://psychocentrum.pl/wp-content/uploads/2021/08/Elzbieta-Sz_2b-320x320.jpg

Prowadząca

Elżbieta Szwed

Psycholog, trener i coach

Dowiedz się więcej