NABÓR DO KOLEJNEJ EDYCJI GRUPY ROZPOCZĘTY !!!

Spotkanie konsultacyjne obowiązkowe przed dołączeniem do grupy.

 • Termin: piątki: 18.30-20.30
  2.02. 2024 – 28.06.2024
 • Cena: 460 zł / za 4 spotkania w miesiącu po 2h
 • Miejsce: Warszawa, ul. Ogrodowa 32a lok.6
 • Zapisy: kontakt@psychocentrum.pl
https://psychocentrum.pl/wp-content/uploads/2022/08/shutterstock_1092639608-scaled.jpg

Dla kogo jest ta grupa?

Grupa przeznaczona jest dla kobiet, które dorastały w domach, gdzie był problemem dysfunkyjności (DDD) lub przynajmniej jeden z rodziców nadużywał alkoholu (DDA). Wychodząc z takiego domu wypracowujemy w sobie pewne wzorce postępowania, które następnie przenosimy w dorosłe życie. To, co sprawdzało się w rodzinie, przeszkadza teraz w relacjach partnerskich, zawodowych i przyjacielskich.

Opis grupy

Grupa wsparcia dla kobiet DDA i DDD to przestrzeń, w której kobiety mogą spotykać się i dzielić swoimi doświadczeniami związanymi z dorastaniem w rodzinach dotkniętych alkoholizmem lub innymi formami dysfunkcji. To bezpieczna przestrzeń, gdzie uczestniczki mogą odkrywać i zrozumieć skutki toksycznych wzorców rodzinnych. W grupie wsparcia kobiety mogą budować więzi, które opierają się na wzajemnym zrozumieniu i akceptacji, tworząc wspólnotę opartą na podobnych przeżyciach.

Podczas spotkań uczestniczki dzielą się swoimi historiami, emocjami i wyzwaniami, co pomaga im odkryć, że nie są same w swoich doświadczeniach. Wspólnie pracują nad zrozumieniem, jak przeszłość wpłynęła na ich teraźniejszość oraz jakie kroki mogą podjąć, aby osiągnąć zdrowsze relacje z samymi sobą i innymi. Grupa wsparcia DDD dostarcza narzędzi do radzenia sobie z trudnymi emocjami, budowania zdrowego poczucia wartości i tworzenia pozytywnych zmian w swoim życiu.

Ważne jest, że w grupie kobiety mogą znaleźć akceptację, wsparcie i inspirację od innych, które przeżywały podobne trudności. To miejsce, w którym mogą pracować nad uzdrowieniem emocjonalnym, rozwijaniem samoświadomości i kształtowaniem zdrowszych wzorców zachowań. Grupa ma na celu przekształcanie trudnych doświadczeń w źródło siły i przemiany. W bezpieczny sposób, pod okiem specjalisty uczestnicy przyglądają się swojej przeszłości, mają możliwość zweryfikowania swoich przekonań i postaw wyniesionych z domu oraz uczą się nowych sposobów postępowania i nawiązywania relacji.

https://psychocentrum.pl/wp-content/uploads/2022/08/razem-na-grupie.jpg

KORZYŚCI Z UDZIAŁU W GRUPIE:

 • Dowiesz się i zrozumiesz, jak przeszłość wpłynęła na to, co jest obecnie, czyli na Twoje życie i relacje
 • Przepracujesz i zamkniesz przeszłość by do niej nie wracać
 • Odpowiesz sobie na wiele pytań, min.;( jak działam?, dlaczego tak postępuję?, czy mi to służy?);
 • Nauczysz się mieć wpływ na siebie i swoje życie
 • Nauczysz się brać odpowiedzialność za siebie i swoje życie;
 • Przyjrzysz się swoim potrzebom
 • Nauczysz się stawiać granice i wyrażać siebie
 • Poprzez doświadczanie siebie w grupie i wzajemne relacje lepiej zrozumiesz siebie i świat, poznasz i nauczysz się wyrażać swoje uczucia i potrzeby;
 • Poznasz ludzi z podobną przeszłością;
 • Otrzymasz akceptację i wsparcie.

Pracujemy w systemie 20% teorii poprzez psychoedukację i 80% praktyki (ćwiczenia, treningi, wymiana doświadczeń). Pracujemy w atmosferze pełnej życzliwości, otwartości, zaufania i poczucia bezpieczeństwa, tak by uczestnicy mogli swobodnie otwierać się na siebie i inne osoby. Nasze grupy są bardzo kameralne bo zależy nam na jakości pracy grupowej i na tym by uczestnicy mieli lepszy kontakt z psychoterapeutą prowadzącym grupę. Uczestnicząc w spotkaniach możesz mieć pewność, że otrzymasz profesjonalną pomoc i rzetelną wiedzę.

Prowadząca

anna wyszyńska

coach, psychoterapeuta w trakcie szkolenia
Dowiedz się więcej