Zapewniam Cię, ty też je masz…

Talenty – szczególne predyspozycje, uzdolnienia, rzeczy przychodzące nam bez wysiłku. To wielki dar i jednocześnie obowiązek, bo skoro dostaliśmy je w prezencie to należy je odpowiednio wykorzystać.

Niestety często nasze talenty są ukryte w nas głęboko, zablokowane, niedojrzałe. Często sami nie mamy wiary w nasze wrodzone zdolności, a czasem uwierzyliśmy tym, którzy ich w nas nie widzą.

Każdy, absolutnie każdy ma talent, ma wiele talentów, do wykorzystania których został stworzony, któremu przydzielona została życiowa misja służeniu innym. Nie zadowalaj się zwykłą egzystencją.

Pomyśl w czym jesteś dobry i co przychodzi ci z łatwością, a później zaplanuj jak możesz tym służyć innym, bo w talentach najważniejsze jest fakt, że nie można zatrzymać ich dla siebie, tylko dalej siać, niosąc dobro.

Tylko wtedy możesz być przekonany, że idziesz drogą, która została ci wyznaczona, drogą ci przeznaczoną. Idąc tą ścieżką odczujesz w końcu upragniony spokój, radość i spełnienie.

Nie zniechęcaj się słysząc anielski śpiew sąsiadki, a ty dobrze jak nie masz chociaż chrypy. Nie patrz na innych, nie kopiuj ich, oni mają inną drogę, bo każdy ma swoją. Być może pięknie piszesz lub przemawiasz, a może potrafisz słuchać, czego tak wielu nie potrafi. Odkryj to, a następnie poświęć czas i wysiłek na rozwój swojego talentu. Nie bój się i nie ukrywaj go. Zostałeś stworzony po to, by inni mogli korzystać z twojego daru, to twój przywilej. Kto wie ilu ludzi przyprowadzisz do spełnienia, uchronisz przed depresją, sprawisz, że uwierzą w siebie lub zmienią życie.

Zastanów się dlaczego  tak mało swoich talentów wykorzystujesz na co dzień? Czekasz na szczególny dzień? To dziś i jutro i każdego dnia.  Zmień to! Zrób różnicę! Tak wiele otrzymałeś i tak wiele możesz dać.

Każdy ma swoje powołanie? Czy już wiesz do czego ty zostałeś powołany?

 

Mariola Ananiów – trener, coach, konsultant.

PODOBNE ARTYKUŁY