Dzień dobry, mam problem, zdradził mnie i nie wiem co robić??? Mój chłopak, z którym w bliskim czasie planowałam ślub i wspólny dom zdradził mnie. Bardzo to teraz przeżywam i nie wiem co robić. Kocham go ale boje się ze jak wybaczę to znowu zrobi to. Chce mi za wszelka cenę udowodnić ze nie będzie już tego robił.

 Weronika S.

Dzień dobry Pani Weroniko,

Przykro mi, że ma Pani taką sytuację. Zdrada – to straszny ból i utrata zaufania.   Dobrze, że ma Pani wątpliwości. Najważniejsze to nie podejmować decyzji w emocjach, bo to zły doradca.

Ma Pani prawo czuć złość, ból, utratę zaufania, zranienie, zagubienie. Proszę nie uciekać od tych emocji, tylko je przeżyć, choć są bardzo trudne. Proszę nie spieszyć się z żadnymi decyzjami. Proszę dać sobie czas na przeżycie tego co się stało i na podjęcie decyzji co dalej.

Aktualnie przydałaby się Pani pomoc bliskiej i zaufanej osoby, która by wysłuchała i mądrze poprowadziła w tych rozterkach. Jeżeli nie ma Pani takiej osoby – polecam terapie. To ważny czas dla Pani. Na wybaczenie ma Pani czas. Zawsze warto to zrobić dla siebie, to przynosi ulgę i uwolnienie. Jednak do wybaczenia trzeba dojrzeć, być gotowym – to proces.

Zdrada to poważna decyzja, którą chłopak podjął. Skoro zrobił to teraz to jest ryzyko, że zrobi to za jakiś czas. Szczególnie jeżeli teraz nie poniesie żadnych konsekwencji swoich wyborów.

z pozdrowieniami,

Sylwia Krajewska – psycholog, psychoterapeuta, coach
PSYCHOCENTRUM

PODOBNE ARTYKUŁY